« کلام ما را هر کس نداند »

امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) :

دوشنبه 10 شهریور 1393 12:22 ق.ظ

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون

http://media.afsaran.ir/simMyu.jpg

ملت ایران، به‌دنبال تحقق اهداف و كارهای بزرگی است و اهل تسلیم شدن نیست و كسی نمی‌تواند با او با زبان زور حرف بزند. (7/2/92)دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 9 شهریور 1393 11:23 ق.ظ

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون
جدیدترین پهپادهای ایرانی با نام‌ها "صادق" و "ناظر" رونمایی شدند.
جدیدترین پهپادهای بومی ایرانی با نام‌های صادق و ناظر رونمایی و به نمایش درآمدند. البته هنوز اطلاعات زیادی از قابلیت‌های این پهپادها منتشر نشده است.
پهپاد صادق، طبق تصاویر موجود، یک پهپاد رزمی است که به یک دوربین جلونگر در دماغه پهپاد مجهز است. بررسی تصاویر موجود نشان می‌دهد که این پهپاد، یک پهپاد با قابلیت پرتاب لانچری است چرا که ارابه فرود چرخ‌دار در نمونه رونمایی شده در زیر بدنه وجود ندارد..........

پهپاد صادق
 
مجموعا، طول دو بال این پهپاد حدود 4 متر است. موتور این پهپاد نیز در انتهای بدنه نصب شده و در بالای آن نیز دم با دو بوم، به صورت مربع شکل نصب شده است.
 
ظاهر این پهپاد به ویژه در مورد دماغه و قسمت جلویی بدنه این پهپاد، شباهت‌های نسبی با مجموعه پهپادهای ابابیل دارد.
 
پهپاد ناظر نیز یک پهپاد بالگردی و در واقع یک بالگرد کوچک و بدون سرنشین است. این نوع پهپادها معمولا برای شناسایی و مراقبت مرزی تولید و به کار گرفته می‌شوند.
 
پهپاد ناظر
 
این پهپادها با توجه به صدای کم موتور به جهت استفاده از پره‌های بالگردی، قابلیت خوبی برای تهیه تصاویر از تحرکات مرزی گروهک‌ها و قاچاقچیان را دارا هستند البته از این پهپادها می‌توان در رصد و کنترل ترافیک جاده و شهرها نیز استفاده کرد.

ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) :

یکشنبه 9 شهریور 1393 11:17 ق.ظ

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون

http://www.avapress.com/images/docs/000042/n00042461-b.bmp

ملت ما ثابت كرد كه وابسته نبودن به آمریكا و قدرت‌های بزرگ، نه فقط موجب عقب‌افتادگی نیست، بلكه موجب پیشرفت است.(1/1/92)

 دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 9 شهریور 1393 11:22 ق.ظ

بالاخره شاه سعودی هم به مرز هشدار رسید!

یکشنبه 9 شهریور 1393 11:11 ق.ظ

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون
عبدالله بن‌عبدالعزیز، در مراسم تحویل گرفتن استوارنامه شماری از سفیران، خطاب به آن‌ها گفت: از شما می‌خواهم این پیام را به سرانتان برسانید که باید با «شر» تروریسم با قدرت و تعقل و شتاب برخورد کنید. وی تأکید کرد: پیام من، نزد شما امانت است؛ بنابراین آن را به‌دقت به سرانتان برسانید و بگویید که ویژگی تروریسم، سرعت و امکانات است. در حالی که تفکرات و روش‌های جنایتکارانه داعش برگرفته از مبلغان وهابی سعودی است، پادشاه عربستان گفت: این افراد بویی از انسانیت نبرده‌اند و سرها را قطع می‌کنند و به دست کودکان می‌دهند تا در خیابان‌ها بگردانند. این قساوت و خشونت، خلاف گفتار خداوند عزوجل است. وی سپس هشدار داد که اگر در برخورد با این تروریست‌ها کوتاهی شود، آن‌ها تا یک ماه دیگر به اروپا و تا دو ماه دیگر به آمریکا خواهند رسید. پادشاه عربستان، این اظهارات را درحالی مطرح می‌کند که شمار زیادی از اعضای گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق به‌ویژه داعش، تبعه عربستان سعودی هستند و همچنین از آغاز بحران و جنگ در سوریه، حمایت‌های گسترده مالی و نظامی عربستان برای گروه‌های تروریستی سرازیر شده است.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

فتنه و فتنه‌گران خط قرمزند

یکشنبه 9 شهریور 1393 11:10 ق.ظ

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون

امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در دیدار هفته گذشته رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، در تشریح توصیه چهارم به دولتمردان - «عبور دولت از جناح‌بندی‌ها در مسائل سیاسی»- فرمودند: «در موضوع جناح‌بندی‌های سیاسی همواره تأکید بر رفاقت و انس با یکدیگر است؛ اما در برخی موارد هم مسئله متفاوت است و باید حتماً خطوط قرمز و خطوط فاصل رعایت شوند. مسئله فتنه و فتنه‌گران از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همان‌گونه که در جلسه رأی‌اعتماد خود بر فاصله‌گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.»

همان‌گونه که در عبارت اول امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، «در موضوع جناح‌بندی‌های سیاسی همواره تأکید بر رفاقت و انس با یکدیگر است» نهفته است، انتساب افراد به جناح‌بندی‌های سیاسی متفاوت نه اینکه مانع دوستی و رفاقت نیست که باید با رفاقت و موأنست همراه باشد؛ چرا که پیش‌‌فرض در این قضیه، دغدغه هر دو طرف برای پیشرفت نظام اسلامی است با نگاه‌های متفاوت، که به رفاقت آن‌ها گزندی وارد نمی‌کند. وضعیت این مسئله در قضیه فتنه کاملاً فرق می‌کند؛ زیرا حرکت فتنه‌گران در فتنه 88 براندازانه بود؛ بنابراین، به هیچ روی بین فتنه‌گران و دولتمردان نظام اسلامی نمی‌تواند رابطه و رفاقتی باشد و بلکه به سبب اهمیت موضوع باید بین آن‌ها خطوط قرمز و خطوط فاصل بسیار روشن و واضحی باشد که کسی حتی سهواً هم دچار اشتباه نشود و این، نکته دقیقی بود که بیشتر نمایندگان مجلس در بررسی عملکرد فرجی‌دانا در وزارت علوم و جلسه استیضاح وی، به آن توجه دقیق داشتند. همین توجه در دولت می‌تواند مانع از پیش آمدن بسیاری از معضلات سیاسی- اجتماعی شود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات