« کلام ما را هر کس نداند »
نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون
چون مشروعیت آن باید با نصب فقیه ولى امر باشد، اینجانب رأى ملت شریف را تنفیذ و ایشان را به سمت ریاست جمهورى اسلامى ایران منصوب نمودم‌.....


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

اخبار کوتاه * محرمانه *

دوشنبه 14 مرداد 1392 09:59 ب.ظ

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون

 *همزمان با تحویل رسمی پست ریاست‌جمهوری ایران به حسن روحانی، سرکرده گروهک تروریستی منافقین در سخنانی که حاکی از شکست توطئه‌های این گروهک و ناخرسندی آن از این اتفاق خوشایند برای مردم ایران است، مدعی شد که با روی کار آمدن روحانی، امیدی به تغییر در ایران نیست. مریم رجوی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه در بین اعضای گروهک وابسته‌اش ادعا کرد: ما هیچ امیدی به بروز تغییر در ایران نداریم؛ چراکه روحانی طی ۳۴ سال پست‌های کلیدی را در نظام ایران عهده‌دار بوده است.»

* شبکه اسکای‌نیوز عربی از ممانعت ریاض از عبور هواپیمای حامل عمر البشیر از فراز آسمان ‌عربستان خبر داد. شبکه اسکای‌نیوز عربی اعلام کرد: هواپیمای حامل عمر البشیر، رئیس‌جمهور سودان که راهی تهران بود تا در مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری ایران شرکت کند، اجازه عبور از حریم هوایی عربستان سعودی را پیدا نکرد.

* «ریاض الاسعد» فرمانده تروریست‌های مسلح سوریه موسوم به «ارتش آزاد» که وابستگی وی به غرب و صهیونیست‌ها بر کسی پوشیده نیست، به‌تازگی در بیانیه‌ای، ضمن اعتراف به شکست نیروهایش در «حمص»، استان خوزستان را متعلق به اعراب دانست و از ایران خواست به اشغال این استان خاتمه دهد! وی در این بیانیه که خطاب به سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، صادر شده، به اعراب قول داد که حمص، دمشق، یرموک و حتی قدس را نیز آزاد خواهد کرد! وی همچنین در این بیانیه مدعی شد اختلافات ایران و آمریکا کلامی و ساختگی است و حزب‌الله نیز همین رابطه را با صهیونیست‌ها دارد!

* به‌تازگی تصاویر گروهی از وهابی‌های سلفی در عربستان سعودی که نمازشان را پشت سر یک پسر بچه نابالغ اقامه می‌کنند، در سطح وسیعی در فضای مجازی منتشر شده است. وهابی‌ها مدعی هستند که پسر بچه نابالغ هنوز گناهی مرتکب نشده است از این رو می‌توان پشت سر او نماز اقامه کرد و نماز بدین شکل صحیح است! انتشار این تصاویر، واکنش‌های بسیاری در این کشور و محافل اسلامی داشت. وهابی‌ها با این نوع اقدامات درصدد هستند که بدعت‌های ضد اسلامی را در قالب اسلام آمریکایی و تندروی و افراط به مسلمانان القا کنند.


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

اعتراضات سخت فتنه‌گران!

دوشنبه 14 مرداد 1392 09:58 ب.ظ

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون
«اکبر گنجی» از اصلاح‌طلبان فراری مقیم آمریکا در پایگاه اینترنتی رادیو فردا نوشت: «محمد خاتمی در جلسات خصوصی گفته که در انتخابات 88 تقلب صورت نگرفته، مصطفی تاج‌زاده هم گفته تقلب مؤثر صورت نگرفته است. محمد موسوی خوئینی‌ها نیز پس از شنیدن گزارش علی‌اکبر محتشمی‌پور و عبدالواحد موسوی لاری در مجمع روحانیون مبارز درباره تخلفات انتخابات 88، در همان زمان با تظاهرات خیابانی مخالفت کرده و فعالان اصلاح‌طلب بسیاری از شهرها نیز گفته بودند که آرای خوانده‌شده واقعی بوده است.»

این اعترافات گنجی و همفکران داخلی و خارجی وی همان نکته کلیدی‌ای بود که مقام معظم رهبری هم در دیدار اخیر دانشجویان با ایشان بدان اشاره فرمودند. بدین مضمون که این حضرات در جلسات خصوصی می‌گویند که تقلب نشده، اما آشکارا حاضر نیستند تا به آن اقرار کنند! که این مسئله نیز حکایت از خوی منافقانه سران فتنه دارد! البته این‌ها می‌دانند که اعتراف علنی به این موضوع، سؤالات بعدی را به‌دنبال خواهد داشت؛ اینکه، پس چرا کشور را هشت ماه با بحران مواجه کرده و این همه خسارت را بر آن تحمیل کردند؟! گنجی همچنین در این یادداشت با انتقاد از هاشمی رفسنجانی نوشت: «انتخابات فعلی با همان وضعیت انتخابات سال 88 برگزار شد، حال آنکه هاشمی انتخابات اخیر را دموکراتیک‌ترین انتخابات دنیا قلمداد کرده است!»

اخبار و تحلیل‌ها: از مجموع مطالب فوق برمی‌آید که در هر دو انتخابات قانون کاملاً رعایت شده و حق با نظام بوده؛ اما افراد براساس منافع شخصی و گروهی با آن برخورد کردند.


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

ترس غربی‌ها از جهادی‌های چشم‌آبی!

دوشنبه 14 مرداد 1392 09:58 ب.ظ

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون
 نشریه «فارین پالیسی» به‌تازگی در گزارشی با عنوان «جهادی‌های چشم‌‌آبی»، به حضور نیروهای تروریست سلفی متولد اروپا در سوریه پرداخت. در این گزارش آمده است: افراطی‌گری مذهبی جهادی‌ها [سلفی‌ها]، تجربه نظامی آن‌ها در سوریه و توان آن‌ها در مسافرت آزادانه در اروپا و ایالات متحده می‌تواند خطری مرگبار از پی داشته باشد. در این باره، «متیو اولسن»، مدیر مرکز ملی مقابله با تروریسم ایالات متحده، تصریح کرد: «سوریه به میدان نبرد اصلی جهادی‌ها در جهان تبدیل شده و نگرانی‌هایی درباره بازگشت این جهادی‌ها به اروپای غربی و احتمالاً ایالات متحده ایجاد کرده است.» بنابر این گزارش، پدیده جهادی‌گری اروپایی که به‌صورت سیل به‌سوی سوریه جاری شده است، توجه آژانس‌های امنیتی غربی را به خود جلب کرده است. آن‌ها در هراسند که این جهادی‌ها پس از بازگشت به خانه چه‌کار خواهند کرد؟ بر اساس اظهارات برخی مقامات اطلاعاتی غربی، تعداد غربی‌هایی که اکنون در سوریه مشغول نبرد هستند، بیش از تعداد آن‌ها در عراق، افغانستان، سومالی یا یمن است. بنابر آمار موجود، ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ تروریست‌ اروپایی در سوریه مشغول جنگ با دولت این کشور هستند.
ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون
خبرگزاری آسوشیتدپرس 4 آگوست 2013 (13 مرداد) در مقاله‌ای به مراسم تحلیف و محتوای سخنان حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان، در مجلس شورای اسلامی پرداخت و نوشت: رئیس‌جمهور جدید ایران روز یکشنبه از غرب خواست «زبان تحریم» را تغییر دهد، به این امید که فشارهای اقتصادی بر مردم ایران کاهش یابد. حسن روحانی که پس از ادای سوگند در مجلس سخن می‌گفت، روز شنبه مورد تأیید آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفت. آقای روحانی، به‌عنوان فردی میانه‌رو در سخنان خود بر گفت‌وگو با غرب تأکید کرد و از قدرت‌های خارجی خواست در گفت‌وگوها به ایران احترام بگذارند. رئیس‌جمهور ایران که سخنانش به‌طور زنده از تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شد، گفت: «اگر به‌دنبال پاسخ مناسبی هستید، از طریق زبان احترام با ایران صحبت کنید، نه زبان تحریم... گفت‌وگوها مستلزم اعتمادسازی، احترام متقابل و کاهش خصومت‌هاست.» در ادامه مقاله آمده است: در حال حاضر، ایران تحت .....
ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون
مقامات عربستان از عبور هواپیمای حامل رئیس جمهور سودان از حریم هوایی جلوگیری کردند و عمر البشیر که قصد داشت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران شرکت کند، از این کار باز ماند.
به گزارش بصیرت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، مقامات سعودی از عبور هواپیمای عمر البشیر رئیس جمهور سودان از حریم هوایی عربستان جلوگیری کرده اند. هواپیمای عمرالبشیر در مسیر خارطوم-تهران پرواز می کرد تا وی در مراسم تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران دکتر روحانی شرکت کند.

سایت خبری اسکای نیوز عربی با اعلام این خبر نوشت: هواپیمای سودانی پس از آن که اجازه ورود به حریم هوایی عربستان را کسب نکرد ناچار شد به خارطوم بازگردد.

عماد ساید احمد سخنگوی عمر البشیر رئیس جمهوری سودان، با اشاره به ای��که سعودی ها به هواپیمای حامل عمر البشیر اجازه ورود به آسمان عربستان را ندادند و وی را مجبور به بازگشت کردند، تاکید کرد: عمر البشیر در این سفر از هواپیمای شخصی اش استفاده نکرده بود و با هواپیمایی که از عربستان اجاره شده بود، پرواز می کرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون
گروه سیاسی: آقای روحانی روز گذشته و در جلسه تحلیف خود در مجلس شورای اسلامی، اسامی کابینه پیشنهادی خود جهت کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس را به طور رسمی اعلام کرد.

به گزارش رجانیوز پس از اعلام این اسامی، بازار تجزیه و تحلیل کابینه‌ی دولت یازدهم از نظر وابستگی سیاسی و جناحی در رسانه ها داغ شده و این موضوع به یکی از اصلی ترین سوژه های مورد علاقه رسانه ها تبدیل شد.

اما شاید در کنار بررسی وابستگی های سیاسی و جناحی فهرست پیشنهادی، نگاهی به برخی ویژگی های دیگر شخصی و شخصیتی این ترکیب نیز، دورنمایی کلی و ناظر به واقع را از کابینه دولت تدبیر و امید به دست دهد، دورنمایی که می تواند از هم اکنون پیش بینی های ناظر به واقعی را هم نسبت به میزان موفقیت این کابینه زمینه ساز شود.

به نظر می رسد که چند ویژگی شاخص به عنوان برآیند ترکیب معرفی شده در کابینه یازدهم  به چشم می‌خورد. 


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic