« کلام ما را هر کس نداند »

دشمنی با حجاب برتر در ورزش جودو؟!

سه شنبه 20 اسفند 1392 10:18 ق.ظ

نویسنده : افسر جنگ نرم ; فائزون
http://www.seemorgh.com/uploads/1392/04/13920417000557L.jpg
شورای فنی فدراسیون جودوی کشور «سمیه حیدری» اولین مدال‌آور بانوان ایران در مسابقات کوراش قهرمانی جهان را که با چادر و با در دست گرفتن قرآن مجید و تمثالی از امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بر سکوی سوم جهان ایستاد، از مسابقات قهرمانی جودوی بانوان کشور حذف کرد....... دراسیون جودوی کشور و مسئولان این ورزش، تاکنون هیچ توضیح روشن، منطقی و قانونی درباره این تصمیم تعجب‌آور و بسیار ابهام‌بر‌انگیز نداده‌اند. در غیاب توضیحات فدراسیون جودو و مسئولان این ورزش، پاره‌ای اتفاقات نقل شده درباره موقعیت خانم «حیدری» که بیشتر از زبان خودش بیان شده، گویای بخش‌های مهمی از علل برخورد پرسش‌برانگیز با وی است. وی درباره چگونگی دریافت مدالش در مسابقات داخل سالن کره‌جنوبی که تیرماه سال جاری برگزار شد و او به مدال نقره رسید، می‌گوید: «موقع اهدای جوایز، مسئولان تشریفات کره جنوبی به من گفتند که گرمکن بپوش و روی سکو برو. من همانجا گفتم چادرم را بیاورید؛ من با چادر در روی سکو می‌روم. گفتند نه باید گرمکن بپوشید که من گفتم اصلاً برای من مهم نیست روی سکو بروم یا نروم؛ مهم این است که با چادر روی سکو بروم. بیست دقیقه‌ای طول کشید و در نهایت چون همه منتظر بودند و نگران که چه اتفاقی افتاده، گفتند هر چه می‌خواهد به او بدهید که سریع برود روی سکو. البته در نهایت چادرم را آوردند و من با چادر رفتم روی سکو. وقتی از سکو پایین آمدم و رفتم هتل، متوجه شدم در هتل جلسه‌ای تشکیل شده و آقای افشارزاده، دبیر کمیته ملی المپیک، به مسئولان فدراسیون جودو اعتراض کردند که چرا فلانی با چادر روی سکو رفته است؟ مگر با چادر مسابقه داده؟! برای جمهوری اسلامی خیلی بد شده است! این کار به ضرر ما شده است!‌ بعد در اتاق را زدند و گفتند که این کار شما، برای ما خیلی بد شده است و فدراسیون جودو را زیر سؤال بردید! چرا این کار را کردید؟! من آن موقع خیلی ناراحت شدم و فقط به حضرت زینب(س) گفتم: من فقط به خاطر خودت و به عشق خودت با چادر رفتم روی سکو. چیزی که آن لحظه در ذهنم آمد، همین بود. بعد از آن قرار شد در مراسم اختتامیه شرکت کنم که به من گفتند اگر قرار است بااین چادر بیایی، اصلاً شرکت نکن.»

خانم «حیدری» درباره دیدارش با امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) که پس از این مسابقات انجام شد، می‌گوید: «بعد از این اتفاق و قبل از برگشت، خیلی ناراحت بودم و استرس داشتم، به‌گونه‌ای با من برخورد کرده بودند که من فکر می‌کردم خیلی اشتباه کرده‌ام، اما وقتی به ایران برگشتم، پدرم بابت این کار خیلی تشویقم کرد و من آن لحظه بود که خیالم قدری راحت شد تا اینکه از دفتر حضرت آقا با من تماس گرفتند و پیغام ایشان را به من رساندند و من انقدر هیجان‌زده شدم که از خوشحالی زیر سِرُم رفتم. اصلاً باورم نمی‌شد. بعد از آن به دیدار آقا رفتم و ایشان گفتند: خیلی کار خوبی کردید که با چادر روی سکو رفتید. باعث افتخار مملکت ایران هستید. من سجده شکر به جا آوردم که شما با چادر روی سکو رفتید و...»

صحبت‌های خانم «حیدری» درباره بی‌مهری‌هایی که به وی شده که بخشی از آن به سبب تعهدش در استفاده از حجاب برتر است، بسیار بیش از آن است که اشاره شد و نیز صحبت درباره ریشه این برخوردها نیز کم نیست؛ اما عجالتاً باید گفت چنین برخوردهایی که به باور برخی از دست‌اندرکاران این قضیه بازمی‌گردد و به هیچ وجه قابل تحمل نیست و کسی که در نظام اسلامی درک درستی از ارتباط ارزش‌ها با ابزار ندارد و از این حیث دنیا را نمی‌شناسد، فارغ از باورهای شخصی‌اش نباید در چنین جایگاه‌هایی باشد و درباره اموری تصمیم‌ بگیرد که ارزش آن را درک نمی‌کند؛ از این رو، همه کسانی که قانوناً حق ورود به این موضوع را دارند، به‌ویژه نمایندگان مجلس که پیش‌تر نیز قدردان تلاش ارزشی خانم «سیمه حیدری» بوده‌اند، وظیفه دارند فوری و بدون فوت وقت به این موضوع بسیار مهم - که صحبت درباره اهمیت آن بسیار است-  رسیدگی کنند و در این باره از وزیر ورزش و جوانان توضیح بخواهند تا ضمن اصلاح این اقدام کینه‌ورزانه، به سایر موضوعات این مسئله نیز رسیدگی شود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 20 اسفند 1392 10:21 ق.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات